PROGRAM

LIDÉ

MIRKA VALAŠÍKOVÁ KŘÍŽOVÁ
MIRKA VALAŠÍKOVÁ KŘÍŽOVÁ
pátek 9.10. 16:00 Nosit a být nošen
sobota 10.10. 15:00 Jak prožít narození miminka v klidu a harmonii…
17:30 Chci kojit, ale jak?


Moji dva synové jsou i mými největšími životními učiteli. Tak se také stalo, že když se náš prvorozený narodil a já byla rozčarovaná z reality, do které jsem spadla z výšin iluzí o mateřství, začala jsem díky němu přemýšlet. O potřebách matky, o potřebách miminka a taky o tom, jestli to, jak „se to dělá“, je správně jen proto, že se „to tak dělá“.

Touto cestou jsem se dostala do bodu, kdy jsem pochopila, že novorozené dítě nepotřebuje nic jiného, než matku. Že matka je od přírody naprosto dokonale vybavená k tomu, aby svoje dítě dokázala počít, nosit, porodit, kojit a zase nosit. Tedy být tady pro něj reálně a fyzicky, dokud se nepostaví obrazně i doslova na vlastní nohy.

Na svých přednáškách vám předám svoje poznatky, osobní i odborné. Podporuji novopečené rodiče v tom, aby se nebáli být svým dětem blízko. Podporuji je v nošení, ženy v kojení. Píšu tématicky zaměřený blog a stránky, kde se můžete dozvědět více informací: http://mirkakrizova.cz/ Těším se na vás.

BÁRA & JAKUB FAFÍLKOVI
BÁRA & JAKUB FAFÍLKOVI
členové týmu iniciativy Jak jinak
Sobota 10.10. 13:30 Jak jinak rodit

Jsme lidé, kterým není lhostejné, jak další generace budou přicházet na svět.
Projekt Jak jinak se zasazuje o změny v českém porodnictví. Cílem projektu je prosadit celou škálu možností péče pro těhotné a rodící ženy.

Na přednášce přiblíží Bára s Jakubem účastníkům standardní péči při porodu očima rodícího se miminka.Krátce představí projekt Jak jinak v českém porodnictví, ve kterém jde o rozšíření bezpečných možností péče během těhotenství, porodu i po něm, a to například o porodní domy. Představí důležité body doporučení WHO (světová zdravotnická organizace): Péče v průběhu normálního porodu.

Na základě doporučení WHO a vlastních zkušeností nabídnou informace o tom, jak se připravit na normální porod a jak normální porod probíhá. BESEDA JE URČENÁ TAKÉ/HLAVNĚ PRO MUŽE.

Mgr. JANA FRAJTOVÁ
Mgr. JANA FRAJTOVÁ
Sobota 10.10. 12:30 Intuitivní rodičovství


Jsem šťastná matka tří dětí, jako certifikovaná dula doprovázím ženy více než 10 let. Mám pedagogické zkušenosti ze všech 3 stupňů škol a speciálních tříd.

Už od dětství si kladu otázku, jak přispět k celosvětovému míru :o) a každá moje zkušenost při práci se ženami mě posouvá blíž k poznání, že nejvíce přispějeme pohlazením, láskou a péčí o své blízké a o svoji ženskost.

V této době všemožných společenských krizí a obrovských konzumních nároků lehce ztratíme spojení se svou přirozenou podstatou. Intuitivní, cyklickou, tvořící. Jak ho znovu nalézt prostřednictvím partnerství, těhotenství, porodu, mateřství a stárnutí? Stačí se tiše vrátit k sobě, k víře v základní přírodní rytmy, z nichž od nepaměti ženy získávaly svoji sílu. Naše intuice je neomylná a v době mateřství jí můžeme dát ten největší prostor.

Mgr. DENISA MORKESOVÁ
Mgr. DENISA MORKESOVÁ
Sobota 10.10. 18:30 Cyklická žena


Před třemi lety jsem se vydala na pouť do hlubin vlastní duše. Absolvovala jsem Grál posvátného ženství s Karaimi, Červený stan s Katkou Kramolišovou, základní kurz Mohendžodáro a Mystérium Stařeny s Katinkou Soetens.

V současnosti studuji slovanské bohyně a na jejich osobnostech poznávám různé střípky své vnitřní ženy. Již rok a půl vedu Ženský kruh. Miluji tanec, přírodu a svou cestu...

Celý život ženy je uzpůsoben do cyklů, odehrávajících se vně či uvnitř každé z nás. Jak se tyto cykly projevují v našich osobnostech i chování a jak je využít pro náš rozvoj?

Odpovědi na tyto otázky můžete dostat na mé přednášce s praktickou ukázkou a překvapením na závěr.

Mgr. PETRA PÍSECKÁ
Mgr. PETRA PÍSECKÁ
Sobota 10.10. 15:30 … a jak se potom nezbláznit
17:30 Chci kojit, ale jak?


Být emočně dostupní, vnímaví k potřebám dítěte a k signálům, které dítě k nám rodičům vysílá. Tak nějak „jednoduše“ by se dal popsat návod na to, jak si s dítětem vytvořit pevný a bezpečný vztah, který položí základ všem jeho dalším vztahům budoucím. Nejen v prvních letech či měsících, ale i v prvních týdnech, hodinách a minutách s naším novorozeným miminkem se dá toho tolik dokázat, ale lze i mnohé pokazit.

Jako maminka sedmiměsíčního syna se snažím celý jeho život pracovat na tom, aby jeho vztahy se všemi lidmi, se kterými se setkává nyní, nebo i jednou setkávat bude, byly bezpečné, láskyplné a srozumitelné. Přestože jsem na Univerzitě Karlově vystudovala Psychologii a Speciální pedagogiku, je mým největším učitelem v tomto směru právě můj syn.

Jestli jsem byla dobrým žákem, se dozvím s jistotou až za mnoho let. Zatím můžu Vám i sobě připomenout, jak by to mezi námi jednou mohlo, a nebo nemuselo, dopadnout.

TEREZA GLASEROVÁ
TEREZA GLASEROVÁ
Sobota 10.10. v 16:45 Přirozená hygiena miminek


Jsem šťastná maminka bezplenkového synka Antonínka. V době, kdy jsem byla v radostném stavu očekávání a těšení se na příchod nové dušičky, dostala se mi do rukou "čirou náhodou" kniha od Ingrid Bauerové - Bez plenky.

Začetla jsem se a po pár stránkách mi bylo všechno jasné...najednou jsem přesně věděla, jak to funguje...a můj milovaný syn je důkazem toho, že to opravdu funguje. Stačí naslouchat. Pojďte se se mnou zaposlouchat do potřeb vašeho miminka.

Mgr. KATEŘINA SVOBODOVÁ
Mgr. KATEŘINA SVOBODOVÁ
Sobota 10.10. 16:15 Ekologická péče o děti a domácnost aneb Bez chemie


Již od mala v hloubi duše tíhnu ke zdravějšímu a ekologičtějšímu způsobu života. Ale o spoustě věcí nenapadne člověka přemýšlet. Reklamy nám přeci nabízí spoustu super úžasné kosmetiky a vždy s ještě lepší recepturou, vlasy budou heboučké, pleť jasná, pevná a ještě pevnější, prádlo bělostné snad ještě víc, než když jste ho koupili nové. Miminku dáte plenku a ono spí celou noc. A když se náhodou oprudí, použijete nějakou zázračnou mastičku a ta to vyřeší...

S příchodem miminka jsem si začala klást otázky: V čem vlastně jeho prádlo peru? V čem miminko myji? Čím ho mažu? Jaké plenky mu dávám?

Ještě než se narodilo, pořídila jsem plenky látkové, s nimi na zkoušku mýdlové ořechy. A pátrala jsem dál. A když jsem zjistila, z jakých ropných produktů a chemikálií se kosmetika a drogerie vyrábí, začala jsem hledat jinou cestu. Cestu, která je šetrná k nám, našim nejmilejším, k přírodě. Cestu, která voní a ta vůně mě přenáší do nějaké babiččiny chaloupky provoněné bylinkami a jemnou, svěží vůní čistoty.

Stačí k tomu jen málo, objednat pár základních surovin, trošku "alchymie" a chvilka času. Jak na to, dozvíte se na mém workshopu s ukázkami eko-domácích produktů. Přijďte si přivonět...

NIKOL JELÍNKOVÁ
NIKOL JELÍNKOVÁ
Stánek s látkovými plenami, doplňky a hygienickými potřebami pro ženy


Jsem matka tří dětí, které byly kojeny, nošeny a "plenkovány". Několik let jsem se věnovala prodeji biopotravin a raw food a také prodeji látkových plen, které byly dováženy z různých koutů země.

Nyní se věnuji výhradně vlastnímu šití a prodeji plen a doplňků k tomu patřících (http://www.latkova-plena.cz/). Těším se na vás v pátek i v sobotu. Přijďte se o látkových plenách dozvědět více. Budete si je moci prohlédnout, osahat a samozřejmě také zakoupit.

IVA MUSILOVÁ
IVA MUSILOVÁ
Stánek s RAW občerstvením


Kdy jsem se začala zajímat o živou stravu? Vše začalo během mého třetího těhotenství, i když zdravé stravování a jeho účinky na organismus mě bavily už od střední, kde jsme se o výživě učili.

Když jsem nosila pod srdcem Antoníčka, byla jsem opravdu extra unavená, nejvíce ze všech těhotenství. Dost často mě bolela hlava...

Každý den jsem si po příchodu z práce šla lehnout a nebyla jsem schopná se věnovat Adélce a Vojtíkovi, což mi dost vadilo. Vypozorovala jsem, že únava přichází po klasickém těžkém obědě a po příchodu z práce. Byla jsem úplně bez energie. Takže jsem si řekla, že je na čase to změnit, že nechci celé těhotenství prospat a nechci, aby děti viděly mámu, jen když z postele vstává a zase se tam vrací.

Tak jsem se doklikala až na informace o RAW (živé) stravě. Hned jsem jí vyzkoušela a účinky se dostavily během dalších dnů. Bolesti hlavy a únava už nebyly na denním pořádku. Živá strava mě tak oslovila a bavila, že se stala součástí nejen mého života, ale také života dětí a jejich otce, i když u nich je to někdy trochu nedobrovolné 😉

To byl příběh mé RAWlásky. Přijďte ochutnat a inspirovat se... možná vás jednoduchost a lahodnost tohoto ne-vaření osloví.

Šátky, nosítka a další doplňky na stánek poskytla firma iŠátky.cz

Oblečení pro nošení dětí na stánek poskytla firma AngelWings.cz